חדשנות פתוחה היא מהלך שבו חברה גדולה מלווה יזמים קטנים וחברות בתחילת דרכן, עם רווח לכל הצדדים - היזם מקבל ידע, תשתיות, ייעוץ ולעתים מימון, והחברה מרוויחה טכנולוגיות פורצות דרך. שיכון ובינוי היא החברה הראשונה בתחום הנדל"ן והתשתיות הנכנסת לפעילות בתחום, עם יוזמת BuildUp עליה הוכרז לאחרונה. מי החברות המובילות בתחום, מה עומד מאחורי היוזמות ומי הוא פורץ הדרך של המחר?

אחת הדרכים של חברה גדולה ומבוססת לשילוב חדשנות בפעילות שלה היא באמצעות מהלך של Open Innovation, "חדשנות פתוחה", המזמינה יזמים להציע את הרעיונות והפרויקטים שלהם, למטרת פיתוח ויישום בפעילות החברה. שיכון ובינוי היא הראשונה בענף לאמץ מודל שכזה, עם יוזמת BuildUp שתאפשר ליזמים לשלב טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך במסגרת פעילותיה של קבוצת התשתיות והנדל"ן המובילה בישראל.

ישנן עוד חברות מובילות בתחום בשנים האחרונות, בהן שטראוס עם פרויקט "אלפא שטראוס", שכבר צמח להיות חממה טכנולוגית בתחום טכנולוגיות המזון, וחברת אלביט, שהקימה חברת בת בשם אינקוביט, המשקיעה ביוזמות טכנולוגיות אזרחיות ומפריחה את המדבר מהמרכז שלה בבאר שבע.

בונים בניינים - אבל באופן חדשני

השלב הראשון של BuildUp, היוזמה החדשה של שיכון ובינוי, הוא פנייה יזומה ל-1,000 גופים מסוגים שונים על מנת לגבש מאגר ראשוני עבור התוכנית. היוזמות שייבחרו לאחר סינון יוכלו להשתלב בפעילות השוטפת של שיכון ובינוי, בתחומים כגון: תשתית ערים חכמות, מבנים, בנייה ירוקה, ניהול חומרים, סביבה ועוד. החברה פועלת כיום ב-20 מדינות, על פני ארבע יבשות.

5878577099868640360no

יו"ר שיכון ובינוי, משה לחמני, אומר כי BuildUp היא מימוש התוכנית האסטרטגית של שיכון ובינוי. "כשהקבוצה שלנו נוסדה, עוד לפני קום המדינה, חדשנות הייתה עולם סגור שהתחיל ונגמר בגבולות הארגון" הוא אמר. "כיום, חדשנות היא אוסף של רעיונות וטכנולוגיות פורצי גבולות ששוברים פרדיגמות ישנות ובונים חדשות. אנחנו רוצים להיות חלק מהעולם הזה, להמשיך להוביל ולצמוח באחריות בארץ ובזירה גלובלית בתחומי התשתיות, הנדל"ן והאנרגיה המתחדשת, אבל גם לתת לשחקנים צעירים ואיכותיים בעלי רעיונות חדשים, הזדמנות להתנסות להצליח ולעבוד יחד. אנו מאמינים שכולם ירוויחו מכך ולא רק אנחנו"

.

אלפא שטראוס - פרויקט האלפא של שטראוס

פרויקט אלפא שטראוס, שהושק בשנת 2012, הוא "קהילה שבה ממציאים, יזמים, מומחים לתזונה ומדעני מזון מתכנסים על מנת להתגבר על אתגרים בענף המזון, תוך מינוף קהילת הסטארט-אפ המקומית המציגה מוחות חדשניים ורצון להוביל לשינוי", כך על פי החזון הרשמי של הפרויקט. הפרויקט תומך ב-20 פרויקטים פעילים, חלקם כבר מיושמים בשטח וחלקם צפויים להיות מיושמים בקרוב.

 

דגן אשל, מנהל אלפא שטראוס ומנהל חדשנות בחברת שטראוס, אומר כי "הבסיס להקמת אלפא נבע ממספר גורמים - ראשית כל, טכנולוגיה היא חלק חשוב מאוד בענף המזון. שנית, שטראוס היא אמנם חברה גדולה בישראל, אבל בפעילות הבינלאומית היא קטנה-בינונית מול ענקיות מזון כמו נסטלה. שני גורמים אלו הובילו אותנו להבין שצריך גישה חדשה, שתעזור לפתח טכנולוגיות חדשות ומועילות".

 

בעקבות הנוכחות הרחבה בישראל, במפעלים שדלתם נפתחת בפני היזמים, "הפרויקט מהווה מעין לונה פארק ליזמים בתחום, וכך ניתן לפתח ולהפיק יחד עם שטראוס", אומר אשל.

 

אחרי שלוש שנות פעילות, הגיעו באלפא למסקנה כי נקודת החולשה נמצאת אצל חברות עם טכנולוגיה לא מספיק בשלה וללא משאבים מספיקים. "החברה זכתה במכרז של המדען הראשי והקימה חממה טכנולוגית באשדוד, העוסקת בתחום טכנולוגיות המזון. "החממה עצמאית לחלוטין", מדגיש אשל, "והמטרה היא להעמיד את החברות על הרגליים תוך שנתיים. אנחנו משקיעים כדי שישראל תהפוך ל-Food Tech Valley, להפיץ את הטכנולוגיות בעולם - זה משרת את כל השוק ואת המוניטין של ישראל".

 

אינקובטור למטרות אזרחיות

אינקוביט היא חממה טכנולוגית, חלק מתוכנית החממות של לשכת המדען הראשי, הממוקמת בבאר שבע ונמצאת בבעלות מלאה של חברת אלביט מערכות.

 

עידן כץ, סמנכ"ל עסקי של אינקוביט, אומר כי "החממה משקיעה במיזמים טכנולוגיים פורצי דרך, עם מטרות אזרחיות, ולא בשוק ה'דיפנס' שבו פועלת אלביט". כץ מסביר זאת בכך ש"אלביט שואפת להביא יזמות פתוחה לארגון, כלומר לפתוח את הארגון לזה שיש טכנולוגיות אחרות, בתחומים אחרים, שאולי רלוונטיות לכל מיני חלקים, מעבדות ותחומים בפעילות של אלביט. המחשבה מאוד רוחבית והזיקה היא טכנולוגית".

 

אלביט, מצידה, נותנת ליזמים גישה לידע עמוק, במגוון תחומים טכנולוגיים. "המערכת של אלביט הן מורכבות, עתירות ידע, תקשורת, סייבר, ועוד", אומר כץ. החממה מנגישה מומחים בתחומם, תשתיות, שימוש במעבדות ייחודיות, קשרים עסקיים עם גורמים רלוונטיים, ועוד. "הסיוע הנוסף למימון מאוד יעיל ויכול להציע ערך ייחודי מאוד עבור היזמים", אומר כץ.

 

"אלביט מקבלת גישה לטכנולוגיה, שבה תוכל להשתמש לצרכיה. היזמים, מצד שני, נפתחים לשוק הדיפנס, אשר מולם הם לא יכולים להתנהל ישירות, בעקבות גודלם הקטן. השימוש של אלביט בטכנולוגיה מעניק ליזמים תמלוגים, מול לקוח אלפא סובלני המודע לכאבי הגדילה של היוזמות. אינקוביט רואים את עצמם בתור מי שמוריד את המחסום הטכנולוגי, ואז ניתן להתחבר לשלב הבא בתור: חברות עסקיות, קרנות מתמחות, כדי שיעשו את השקעות ההמשך", הוא מוסיף.

 

חדשנות משולבת עם קיימות

היוזמות העסקיות כוללות בתוכן גם מרכיבים של קיימות, בעיקר בהיבטים של שיתוף הקהילה והחברה האזרחית בפעילות העסקית.

 

אורי בן-פורת, סמנכ"ל קיימות שיכון ובינוי, אומר כי "אימוץ גישת הקיימות וההבנה כי הקיימות מייצרת ערך לפעילות העסקית שלנו, הובילו אותנו לשלב הבא, חדשנות

פתוחה, שהיא שיתוף של יזמים וטכנולוגיות חדשניות בכל מה שקשור לתחומי פעילותנו. אנו מאמינים שהשילוב בין קיימות לבין חדשנות והשיתוף עם קהילת היזמות ישיאו ערכים ליזמים ולחברה".

 

אחד הערכים החשובים שאלפא שטראוס מקדמת, למשל, היא הקהילתיות של הפרויקט. אשל מסביר כי "אלפא היא Food Tech Community, כאשר הכוונה היא לייצר קהילה, לקבל פידבק מהיזמים על מה שהם צריכים, לספק ליווי ייצור, שיווק, חיבור לקרנות הון. היחסים פתוחים והדדיים מאוד. באמצעות הפעילות ניתן לדעתנו לשנות, לעשות הרבה יותר טוב לחברה (Company) ולחברה (Society)".

לצפייה בפרויקטים חדשים בנדל"ן לחצו כאן

מתוך ויינט כלכלה